6 - Dětský domov Volyně

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Novinky
Šumava „putuje“ k dětem do dětských domovů, škol, ale i do nemocničních knihoven nebo domovů pro seniory
 
Správa Národního parku Šumava doplňuje knihovny nejrůznějších institucí vybranými tituly, které za celých 25 let vydala. Do dětských domovů, knihoven, vysokých i odborných středních škol tak putuje více než tisícovka kusů knih, brožur, DVD a her s environmentální tématikou.
 
„Za pětadvacet let jsme vydali docela dost materiálů a to jak ryze odborných, tak populárně naučných nebo odpočinkových. Všechny by měly být mezi lidmi, a to nejen mezi našimi návštěvníky nebo odborníky, ale i mezi těmi, kteří se na Šumavu dostanou velmi sporadicky nebo tu ještě vůbec nebyli,“ vysvětluje ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený důvody, které vedly k tomu, že vybrané materiály Správa bezplatně poskytne nejrůznějším organizacím.
 
„Oslovili jsme bezmála sedmdesát nejrůznějších institucí, od obecních knihoven, nemocnic, dětských domovů, přes domovy pro seniory, odborné knihovny až po základní, střední a vysoké školy. Zájem o naše materiály nakonec projevila polovina ze všech oslovených, kterým jsme je nabídli,“ říká referentka oddělení marketingu Jana Zvettlerová.
 
„Pochopitelně jsme pro každou instituci pečlivě připravili soubor materiálů, který se jim hodí. Pro dětské domovy nebo základní školy jsou určené materiály více obrazové, včetně her, jako jsou pexetria a podobně. Pro odborné knihovny, odborné střední a vysoké školy zase materiály, které budou sloužit hlavně pro výuku,“ dodává Jana Zvettlerová.
 
Správa Národního parku Šumava poskytla pro poznávání a vzdělávání například knihy „Jelenovití na Šumavě“, „CHKO padesátiletá“, „Zapomenuté dědictví“ nebo DVD „Za tajemstvím šumavských lesů.
 
„My s Národním parkem Šumava už několik let spolupracujeme, a proto bylo logické, že možnosti získat knihy a hry, využijeme. Je to jedinečný způsob, jak se naše děti trochu víc a jinak seznámí se Šumavou a to i přesto, že jezdí na Šumavu na školy v přírodě do Stožce nebo na Kvildu. Některé materiály dostanou děti jako dárky, jiné využijí naši učitelé ve výuce,“ říká ředitel Dětského domova a Základní Školy ve Volyni Jiří Pán.
 
V souborech nejrůznějších knih a brožur, které slouží především k poznávání Šumavy a vzdělávání, bylo i několik materiálů psané v němčině a angličtině, například brožury „Šumavská rašeliniště“, „Průvodce geologií Šumavy“ nebo brožura „Boubínský prales“, které putují do jazykové školy.
 
Ve Vimperku 8.3. 2015
                                                                              
 
Jan Dvořák
tiskový mluvčí
Správa NP Šumava
1. máje 260
385 01 VIMPERK
mobil: +420 731 530 509
e-mail: jan.dvorak@npsumava.cz
www.npsumava.cz
 
Hledat
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky